Д-р Марио – пробиотик
€ 9.00 / 17.60 лв.
Пробиотиците са живи организми, които подкрепят нормалната човешка флора. Пробиотик Д-р Марио е изготвен от биологично активни БЪЛГАРСКИ щамове , които са в концентрация 5 млрд. в едно саше. Изключително е важно произходът и ареалът на добрите бактерии и тези на човешкия организъм да са в една географска област.
Той подпомага функцията на гастроентералния тракт, възстановява нормалната чревна флора след прием на антибиотици и повишава имунитета. Препоръчителна дневна доза : За деца от 1 до 6 години – по 1 прахче на ден, над 7 години – 2 пъти по 1 прахче, за възрастни – 2 прахчета вечер преди лягане.
За какво се приема
В комплексна имуностимулираща схема, при смущения в храносмилателната система, след прием на антибиотик…
Как се приема
Прахчето се разтваря във вода, мляко или сок. Дозата е: За деца от 1 до 6 години -по 1 прахче на ден, над 7 год. 2 пъти по 1 прахче, за възрастни – 2 прахчета вечер.
За кого е подходяща?
За деца над 1 година и възрастни.
Има противотуморно, имуномодулиращо, противоязвено и антибактериално действие.
Подтиска развитието на вредни гъбички и бактерии в пикочо-половата и храносмилателна система,ускорява възстановяването на лигавиците,произвежда антитела срещу патологичните бактерии, участва в синтеза на различни ензими, минерали и витамини, повлиява благоприятно страничните симптоми след химиотерапия, антибиотична терапия радиационно облъчване, намалява нивото на лошия холестерол.
Има антагонистично действие спрямо патогените – Салмонела и Хеликобактер пилури, подобрява състоянието на организма при колити и колон иритабиле, има и благотворно въздействие при алергичен ринит и атопичен дерматит.
Полезен за предотвратяване на ротавирусни и други агресивни диарии при децата, по време и след употреба на антибиотици, съдейства за повишаване на имунитета.
Съдържа се в кърмата, произвежда веществото рутерин, който инхибира много патологични грам+ и грам- бактерии, гъбички и паразити, ефективен е срещу колики и повишено газообразуване, подтиска развитието на Хеликобактер пилори, който причинява язва и гастрит, убива Стрептококус мутанс, който се смята за причинител на кариеса по зъбите, недопуска възпаление на венците – гингивит.
Подобрява състоянието на организма след агресивни терапии – антибиотици и цетостатици, подпомага растежа на полезните лактобацили, проучвания доказват, че в дългосрочен план има противотуморно действие.
Смята се, че представлява до 90% от нормалната флора на детето и с възрастта намалява. При болести и агресивни терапии е необходимо чрез допълнителен внос да се възстанови първоначалната концентрация. Проучвания доказват благотворното му действие при простуда и агресивни вирусни инфекции, включително и грип.
Действието на тази полезна бактерия е насочена към предпазване и бързо преодоляване на вирусните диарии, както и на тези, причинени от Ешерихия коли. Има благоприятно действие за поддържането на нормалната вагинална флора
Инулин – 0,4 г. Тя подобрява ефекта и жизнеността на тези щамове. Съдържа допълнително: лактоза, натурален оцветител – червено цвекло, натурален аромат – ягода.
1.Подпомага процесите на правилното храносмилане и регулирането на чревния пасаж
2.Благоприятства за редуцирането на газовете и коликите.
3.Съдейства за повишаване на имунитета.
4.Ефективен е в комплексното повлияване на атопичния дерматит.
5.Има благоприятен ефект по време и след дълго антибиотично лечение и други агресивни терапии.
6.Подпомага възстановяването на естествената вагинална флора при жените.
УКАЗАНИЕ ЗА УПОТРЕБА:
Продуктът е подходящ за деца над 1 година. Не трябва да се превишава препоръчанат доза. Не e заместител на рационалното хранене. Едно прахче се разтваря в 30-50 мл. вода или мляко, които да са с телесна температура Добре е да престои 10 минути, като хубаво се разбърква съдържанието. Приема се между храненията. При употреба на антибиотик, да има 3 часов интервал от неговия прием.
ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА ДНЕВНА ДОЗА:
- За деца от 1 до 6 години – по 1 прахче на ден.
- Над 7 години – 2 пъти по 1 прахче.
- За възрастни – две прахчета наведнъж вечер преди лягане..
ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ: При съответна алергия КЪМ СЪСТАВКИТЕ.
УСЛОВИЯ НА СЪХРАНЕНИЕ: На сухо и защитено от слънце място , при температура до 25 градуса C. За да се запази по-дълго активността на щамовете – съхранение в хладилник при температура 4 градуса.
Бърза поръчка на телефон :
088 7970455
НАПИШИ ОТЗИВ
Необходимата доза се разтваря във вода, мляко или сок. Приема се между храненията.
Напълно съвместим. Когато пациента приема антибиотик, приемът на пробиотика е на отстояние минимум 4 часа
Да, Пробиотик Д-р Марио може да се приема продължително време и е елемент от профилактични схеми за имунитета и за чревно здраве.
Не са регистрирани странични ефекти, Не се препоръчва прием от лица с алергия към съставките.
Винаги необходимата доза се приема вечер преди лягане.
Свързани продукти
-
Uncategorized
Комплект Педиакид Апетит и Тонус + Пробиотик Dr.Mario -20%
€ 23.00 / 44.98 лв.Original price was: € 23.00 / 44.98 лв..€ 18.00 / 35.20 лв. Текущата цена е: € 18.00 / 35.20 лв.. -
Хранителни добавки
„Спокойно лято“ – Промо travel пакет -20%
Оценено с 4.50 от 5€ 49.00 / 95.84 лв.Original price was: € 49.00 / 95.84 лв..€ 39.00 / 76.28 лв. Текущата цена е: € 39.00 / 76.28 лв.. -
Предпазни средства
Защитна маска за многократна употреба Dr.Mario
€ 3.00 / 5.87 лв. – € 4.00 / 7.82 лв. Price range: € 3.00 / 5.87 лв. through € 4.00 / 7.82 лв.Оценено с 5.00 от 5





14 отзива за Д-р Марио – пробиотик
Нежля Гюслиева (потвърден клиент) –
Здравейте доктор Янакиев,безопасно ли е малко дете на 3 години да пие пробиотик с пет милиарда бактерии?
Досега сме пили от аптечната верига пробиотици най-много с два милиарда .
Mario Janakiev (потвърден клиент) –
Здравейте Нежля, Напълно е безопасно. Това са добри бактерии и няма да се отразят негативно на вашето дете.
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Нежля Гюслиева (потвърден клиент) –
Благодаря доктор Янакиев,в момента дъщеря ми го пие след антибиотично лечение,една опаковка достатъчно ли е ?
Ваш колега беше коментирал преди известно време,че след антибиотик е хубаво да се пие пробиотик един месец.
Вие какво ще ме посъветвате?
Mario Janakiev (потвърден клиент) –
Здравейте Нежля, Правилно е пробиотикът след антибиотик да се приема 1 месец, защото има и имуностимулиращ ефект.
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Жана (потвърден клиент) –
Здравейте, д-р Марио.
Днес получих поръчката си с пробиотика. Искам да попитам – по кое време на деня е най-добре да се дава и може ли в адаптирано мляко да се разтвори? За дете на 1г. и 10м., което категорично ми отказва да пие друго освен чиста изворна вода и адаптирано мляко.
Благодаря!
Mario Janakiev (потвърден клиент) –
Здравейте Жана, Най-добре е да се дава на гладно и прахчето да е разтворено в 50 мл. адаптирано мляко.
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Елена –
Здравейте д-р Марио,
Чудесно е че вече има и пробиотик от вас! Може ли пробиотика да се приема по време на бременност? Може ли да се приема и от моят съпруг или е предназначен само за деца и жени? Какво хомеопатично средство бихте препоръчали в комбинация с вашия пробиотик за лечение на гъбични инфекции (вагинални/генитални) съответно за мъж и за жена (по време на бременност)? Благодаря ви!
Mario Janakiev (потвърден клиент) –
Здравейте Елена, Ни е противопоказно да се приема пробиотик по време на бременност.
Може да се приема от мъже.
За гъбички – за Вас – може да приемате и Сепия 15 сн – по 5 гран .един път на ден., за мъжа – Медоринум 15 сн – по 5 гран. един път седмично.
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Петър –
супер 1